Firma P.U.H. „VOTUM” świadczy  usługi w zakresie kompleksowych dostaw i instalacji systemów telewizji przemysłowej CCTV dla podmiotów państwowych, firmy prywatnych bez względu na ich wielkość, lokalizację i charakter.
Specjalizujemy się w profesjonalnym doradztwie, projektowaniu i wykonawstwie video nadzoru. Oferujemy również usługi serwisowe i konserwacyjne systemów i elementów video nadzoru CCTV.  Nasze 23 letnie doświadczenie, oraz długa lista referencyjna gwarantują świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Instalacje systemów telewizji przemysłowej CCTV realizujemy w oparciu o sprawdzone urządzenia renomowanych firm, takich jak Samsung, Panasonic, Siemens, Bosch, Sanyo, Novus, Ganz, D-Max, e-XaltoMONITORING WIZYJNY (VIDEO NADZORU)

W celu poszerzenia zakresu ochrony, jako jedna z nielicznych firm w województwie kujawsko-pomorskim i Lubuskim wprowadziliśmy w chronionych obiektach system telewizji dozorowej wykorzystujący sieci LAN, WAN itp. do przesyłania obrazu, z zainstalowanych w obiekcie kamer, do czynnego całodobowo Centrum Monitoringu. Systemy detekcji oraz funkcja sterowania kamerami obrotowymi (PTZ), które zawiera program video nadzoru znakomicie ułatwiają pracę osobom sprawującym nadzór zwiększając pewność wykrycia intruza w obiekcie i umożliwiając natychmiastowe wysłanie patrolu interwencyjnego. Zaletą systemu jest również możliwość samodzielnego sprawowania obserwacji obiektu przez osoby zainteresowane np. właściciela. Jest to systemem rejestracji obrazu z możliwością transmisji do tzw. klientów zdalnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie kompresji obrazu nasz system jest idealny do cyfrowego monitoringu poprzez media o niskiej przepustowości jak GSM/GPRS. Metoda kompresji różnicowej, zachowując doskonałą jakość obrazu, pozwala na dłuższe nagrywanie niż przy systemach konkurencyjnych (przy jednakowych wielkościach archiwów). Algorytm nagrywania z kompresją różnicową nie zastępuje całej klatki a jedynie tę jej część, która się zmieniła. Rozwiązanie to pozwala na nagrywanie do 60 dni z 16 kamer na dysku wielkości 500 GB. Bardzo trudno osiągnąć te parametry w systemach używających kompresji MPEG-4 lub Wavelet. Dostęp do bazy danych może być realizowany za pomocą każdego połączenia wykorzystującego protokół TCP/IP. Pozwala to na zdalny monitoring zarówno w sieci lokalnej LAN jak i z każdego miejsca na świecie z wykorzystaniem łączy internetowych. Aplikacja klienta również używa kompresji różnicowej, co pozwala na zminimalizowanie ilości przesyłanych danych w sieci LAN, a także sprawia że obraz jest płynny również przy „wolnych” połączeniach jak Dial-Up (połączenie telefoniczne) i GPRS.

Aplikacja kliencka może pracować zarówno na systemach operacyjnych Windows 98/2000/XP/Vista jak i na przenośnych komputerach typu PocketPC (PDA) lub telefonach komórkowych pracujących w oparciu o System Operacyjny np. typu Windows Mobile lub platformie SmartPhone. Aplikacja kliencka na telefony komórkowe i PocketPC pozwala na zdalny monitoring z dowolnego miejsca na ziemi bez użycia żadnych dodatkowych urządzeń. W takiej sytuacji ochrona ma pełny dostęp na żywo do kamer używając prostego PDA z dostępem do sieci bezprzewodowej. Takie rozwiązanie pozwala na efektywny wzrost bezpieczeństwa i zmniejszenie ilości strażników. Cyfrowy system rejestracji obrazu to doskonałe rozwiązanie do zdalnego monitoringu wielu instalacji rozproszonych na dużym obszarze. Połączenie z aplikacją serwerową może być uzyskane zarówno przy wykorzystaniu technologii przewodowej jak i bezprzewodowej, takiej jak  GPRS/EDGE bazującej na protokole TCP/IP. Aplikacja ta na urządzenia mobilne pozwala na szybki i łatwy dostęp do obrazu „na żywo” z serwera VDRS wykorzystując sieć operatora telefonii komórkowej. Archiwa i obraz „na żywo” mogą być przeglądane z każdego miejsca na ziemi w pełnym kolorze na ekranie telefonu komórkowego. Aplikacja klienta obsługuje najbardziej popularne telefony komórkowe oparte na SymbianOS, PocketPC i Smartphone, Amdroid.

Korzyści monitoringu wizyjnego

 • wysokie bezpieczeństwo mienia firmy.
 • zdalna kontrola pracy pracowników – wzrost wydajności.
 • szybkie wykrywanie sytuacji niebezpiecznych.
 • możliwość stałego podglądu poprzez połączenie internetowe z każdego miejsca na świecie.
 • kontrolowanie obiektów podczas nieobecności pracowników.
 • możliwość zidentyfikowania pracownika bądź klienta, który akurat znalazł się w miejscu, do którego nie powinien mieć dostępu.
 • obraz z kamer można wykorzystać w promocji firmy, umożliwiając klientom spojrzenie przez wybraną kamerę na stronie www lub dołączając filmik do promocyjnego CD-ROM.
 • bezpośrednie i zdalne sterowanie,
 • redukcja etatowych pracowników ochrony wchodzących w skład służby ochrony obiektu lub obszaru,
 • zautomatyzowanie obiektu,
 • podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach niebezpiecznych ale korzystnych geograficznie (wzgórza, lasy, pola),
 • przeciwdziałanie i wykrywanie nieuczciwych praktyk dokonywanych przez pracowników, sprzedawców, klientów oraz dostawców
 • rejestracja materiału z kamer i alarmów poza obiektem, nawet w przypadku większych wypadków na obiekcie, nagrany materiał może zostać wykorzystany jak dowód w przypadku kradzieży bądź wypadku.

Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny jest usługą, dzięki której znacząco podnosi się poziom bezpieczeństwa chronionych obiektów, ludzi oraz mienia. Korzystamy z niezawodnych urządzeń monitorujących, które pomagają w szybkim reagowaniu w sytuacji zagrożenia.

monitoring wizyjny Zielona góra, monitoring wizyjny Żary, monitoring wizyjny Nowa Sól, monitoring wizyjny Słubice, monitoring wizyjny Skwierzyna, monitoring wizyjny Gorzów wielkopolski, monitoring wizyjny Międzyrzecz, monitoring wizyjny Sulechów, monitoring wizyjny Żagań,